Nissan a Enel projekty chytré sítě

čtvrtek, 10 prosinec 2015 13:45

Nissan oznámil na 21. konferenci Spojených národů o změnách klimatu (COP21) v Paříži vývoj novátorského systému Vehicle to Grid (V2G), který umožní řidičům využívat vozidlo jako individuální „zásobárnu energie“ s možností ukládat, využívat nebo vracet elektrickou energii zpět do sítě.

 

Nissan spustí pilotní projekty chytré sítě ve spolupráci s nadnárodním výrobcem a distributorem energie, společností ENEL.

 

V rámci tohoto významného partnerství se společnosti Nissan a ENEL zavázaly spolupracovat v následujících oblastech:

-      uvedení této revoluční technologie na evropský trh

-      širší využívání použitých baterií z elektromobilů ve stacionárních aplikacích

-      návrh a vyhodnocování možností nabídky balíčků mobility a dostupné energie

 

Technologie Vehicle-to-Grid dovoluje uživatelům převzít kontrolu nad tím, jaký druh energie spotřebovávají – mohou se tak vyhnout vysokým tarifům ve špičce a naopak generovat v době špičky pro domácnost další příjem.  

 

S využitím speciální obousměrné nabíječky a systému správy energie, vyvinutého ve spolupráci společností Nissan a ENEL, je možné nabíjet Nissan LEAF, když je nízká poptávka a levnější tarify. Následně lze energii uskladněnou v baterii vozidla využívat v domácnosti, když jsou tarify vyšší, případně i dodávat energii zpět do sítě a získat pro domácnost další příjem.

 

 „Pro naše zákazníky není nabídka výhodného řešení nic nového –Nissan LEAF je v tomto bezkonkurenční, když nabízí mobilitu s náklady už od tří centů za kilometr. Nyní, se zavedením technologií chytré sítě, dáváme motoristům kontrolu nad jejich energetickým mixem – stimulujeme větší využívání obnovitelných zdrojů energie a nabízíme významnou finanční motivaci těm, kteří na elektrický pohon přecházejí.“

 

„Osobní výhody podobných inovací jsou evidentní. Máme však také za to, že tato technologie pomůže zajistit infrastrukturu čistší energie i pro budoucí generace.“  

 

Nissan – světová jednička v prodeji elektromobilů s více než 200 000 prodanými vozy Nissan LEAF po celém světě – začíná novou kapitolu v knize mobility s nulovými emisemi a naplňuje potenciál svých elektromobilů díky technologii společnosti ENEL pro obousměrnou dodávku energie.

 

Marcel Vávra

 

Další informace

  • Značka vozu: Nissan
  • Model vozu: Nissan Leaf
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Toyota
05 čec, 2012

www.toyota.cz

Mazda
05 čec, 2012

  www.mazda.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

: