Citroen C5 crosstourer - dvě je někdy více než čtyři

sobota, 12 červenec 2014 00:00

Model C5 automobilky Citroen je na trhu již poměrně dlouho. Stále si však nachází spoustu zákazníků, kteří oceňují zejména pohodlí a systém pneumatického podvozku Hydractive, který se dočkal již své třetí generace.

Citroen se snaží o různé speciální modelové edice, jako je třeba námi testovaná verze Crosstourer. Motor 2,2 HDi, velké kombi a podvozek na měchách by měli zaručit pohodlné proplutí i velmi rozbittou  dálnicí D1. A je tomu opravdu tak. Nečekejte žádného scouta do terénu, tohle auto je určeno na dlouhé cesty a podvozek v kombinaci s motorem funguje skvěle. Horší je to už v interieru. Zde je vidět, že má C5 již něco za sebou a že by modernizaci opravdu potřebovala. Někomu možná příjde zvláštní, že střed volantu zůstává i po otočení na svém místě, my jsme si na to ale po pár kilometrech zvykli, za cenu obouchané dlaně pravé ruky, která po každém otočení narazila do středové výplňě.


2,2 HDi je motor, který je velmi pružný, disponuje 200 koňskými silami, ve spojení s automatickou převodovkou je to ale o malinko slabší. Automatika si řadila podle svého, a prodlení při přeřazení byly opravdu citelné. Nic to ale nemění na tom, že jako celek funguje C5 skvěle a i po ujetí 500 kilometrů na jeden zátah z auta vystoupíte svěží a odpočinutý. Co nám na dlouhé cestě ale opravdu citelně chybělo, byly odkládací prostory na kávuz a studené občerstvení.


Spotřeba se během našeho testu pohybovala okolo 7 litrů nafty na 100, což vzhledem k obsahu motoru a automatické převodovce není špatná hodnota.

 

 Filip Daitl

 

Další informace

  • Značka vozu: Citroen
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

Fiat
05 čec, 2012

www.fiat.cz

Mercedez-benz
05 čec, 2012

www.mercedes.cz

Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

You are here:   HomeEkologická autaCitroen C5 crosstourer - dvě je někdy více než čtyři
: