Škoda Octavia G-TEC CNG De Luxe

sobota, 18 říjen 2014 00:00

Naše redakce již měla k dispozici VW Golf Variant TGI, se kterým jsme vyrazili k moři do Francie s úžasnými náklady na jeden ujetý kilometr. Automobilka Škoda představila nedávno také svojí plynovou verzi Octavie - Octavii G-TEC.

Verze s pohonem CNG vychází z klasické karosářské verze sedan, či kombi s jediným rozdílem. V zavazadlovém prostoru, kde bývá uložena rezerva se nacházejí plynové nádrž o objemu 15 Kg, na zemní plyn.

 

Model Octavia G-TEC vyniká dojezdem až 1 330 km. Její motor 1,4 TSI/81 kW G-TEC je schopný spalovat dva různé druhy paliva – konkrétně zemní plyn a benzín díky Bi-fuel nádrži. Dvě nádrže naplněné stlačeným zemním plynem vystačí na vzdálenost 410 km. Po vyprázdnění plynových nádrží se provoz automaticky přepne na benzín, na který ujede Octavia G-TEC dalších až 920 km.

 

Během našeho testu se spotřeba pohybovala okolo 3,6 - 3,9 Kg/100 km, což při ceně okolo 26 Kč/Kg znamená náklady na jeden Km - jednu korunu. Velkou výhodou Octavie G-TEC je víceprvková zadní náprava, kterou dostanete v jakékoliv verzi výbavy. Nespornou výhodou je také plnohodnotná nádrž na benzín - 50 l, která v případě neodstatku CNG ve Vašem okolí zaručuje dostatečnou manevrovatelnostphp

 Foto: Michaela Hanzalíková

Výkon G-Tecu nechybí a i při dálničních rychlostech má motor dostatečný potenciál ke zrychlování a k předjíždění. Malinkou nevýhodou je, že verzi G-TEC nelze objednat s automatickou převodovkou.


interier působí velmi luxusně a vychází z klasického uspořádání Octavie. Jedinou drbonou změnou je ukazatel teploty chladící kapaliny, který je nahrazen ukazatelem stavu plynu v nádržích.

Celkově Octavie nabízí výborný poměr cena - výkon - provozní náklady. Pohon na CNG není nikterak omezující a investice do této verze se určitě vyplatí.

 

Další informace

  • Značka vozu: Škoda
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Fiat
05 čec, 2012

www.fiat.cz

Mazda
05 čec, 2012

  www.mazda.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

You are here:   HomeEkologická autaŠkoda Octavia G-TEC CNG De Luxe
: