Nissan Qashqai 1,5 dCi - spořivé SUV

neděle, 19 říjen 2014 00:00

Ověřený motor - karoserie SUV - moderní design - výborné jízdní vlastnosti - nízká spotřeba. To jsou vlastnosti modernizovaného Nissanu Qashqai. Naší redakci se dostal do testu model s naftovým čtyřválcem 1,5 dCi od Renaultu, což je asi nelepší volba motorizace.

První generace Qashqaie byla na trhu poměrně dlouho a za dobu prodeje si našla mnoho spokojených zákazníků. Nissan Qashqai si nehraje na velké SUV, ale drží se své kategorie ve které se snaží probít k dokonalosti. Tento městský crossover urazil od první generace velký kus cesty. Ta první cesta, kterou pozná každý na první pohled je design.

 

 Foto: Michaela Hanzaliková

Pod kapotou námi testované verze byl naftový motor dCi o obsahu 1,5 litru s výkonem 110 a 260 Nm točivého momentu. Tento motor můžeme znát například z Dacie Logan MCV. Jedná se motor, který byl vyvinutý společně s automobilkou Renault a jeho dobrým kamarádem je spotřeba. Udávané kombinované hodnoty 3,8 l/100 km jsme sice nedosáhli, ale i tak se spotřeba pohybuje v hezkých číslech. Po týdenním testu nám palubní počítač ukazoval 5,3 l/100 km. Při ekonomikcé jízdě si Qashqai dle palubního počítače vzal z nádrže 4,2 l/100 km.

Nissan Qashqai není nikterak malé auto, tudíž jsem se často potkával s otázkou co je pod kapotou. Při odpovědi, že patnáctistovkový diesel, nejeden tázající se člověk kroutil hlavou. Stádo 110 koní, které máte pod kapotou vám asfalt před barákem rozhodně nevytrhne, ale o žádného lenocha se zde také nejedná. Daná motorizace je ideální střední cesta na cestě za výkonem a spotřebou. Pokud by jste přece jen chtěli o pár koní více, Nissan nabízí i variantu 1,6 litru s výkonem 130 koní a 320 Nm točivého momentu.

 

Již první generace byla velmi povedená, a facelift odstranil drobné nedostatky a auto hodně prokouklo, pokud si potrpíte na automobily typu SUV, pak je kombinace rozumné spotřeby, ceny a jízdních vlastností Qashqai to pravé pro Vás.

Další informace

  • Značka vozu: Nissan
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

You are here:   HomeEkologická autaNissan Qashqai 1,5 dCi - spořivé SUV
: