Audi A3 Cabrio - frajeřinka na kolečkách

středa, 27 srpen 2014 00:00

Hezky vypadá, skvěle jezdí a ještě šetří palivo a je úsporné. Takové je nové Audi A3 cabrio. Pravda fígl je v tom, že námi vybavená verze byla vybavena systémem COD. Tento systém je v podstatě totožný se systém v bratrském Volkseagenu Golf, zde se ale jmenuje ACT.

Systém COD ve všech motorech deaktivuje polovinu válců při nízkém až středním zatížení a otáčkách, dokud řidič nevydá opět pokyn k intenzivní akceleraci. Aktivace a deaktivace probíhá tak hladce a plynule, že řidič tyto změny nezaznamená, anebo pouze při pohledu na palubní počítač. V motoru 1.4 TFSI COD, který jsme měli v testovaném voze  se vypínají dva a tři válce,  Válce se deaktivují vypnutím zapalování a vstřikování paliva. Posunutím objímek na vačkových hřídelích se dvěma různými profily vaček prostřednictvím elektromagneticky ovládaných kolíků se uzavřou ventily. Před tím se spalovací prostory naplní čerstvým vzduchem, aby se snížil vnitřní tlak ve válcích.

Model Audi A3, v našem případě v karosářské verzi cabrio, kde je motor 1.4 TFSI COD vyladěn na nejvyšší výkon 103 kW, spotřebuje 4,7 litru paliva na 100 kilometrů. V kombinovaném cyklu EU ušetří deaktivace válců cca 0,4 litru na 100 kilometrů. Při optimálním stylu jízdy to může být až 20 procent.


Cabriolet 
se zásadně neliší od třídveřové verze A3. Stejně jako v minulé generaci kabrioletu A3 totiž Audi vsadilo na lehkou plátěnou střechu, jejíž stažení zabere 18 sekund a to i za jízdy do rychlosti 50 km/h. Počítejte však s omezením zavazadlového prostoru, pocitově měkčí naladění k charakteru kabrioletu pasuje. Podvozek se dobře vyrovnává s nástrahami českých silnic i na 17“ kolech a nepřenáší do karoserie citelnější rázy.

V interieru Audi přišlo s velmi kvalitním a ergonomicky skvěle zvládnutým produktem. Minimalistická středová konzola se omezila pouze na panel dvouzónové klimatizace a malé množství tlačítek, nad vším bdí tenký displej autorádia MMI. 

Celkově Audi A3 cabrio skvěle vypadá, motoru nechybí tach ani výkon a ještě šetří palivo. Během našeho testu se spotřeba pohybovala pod 5l/100 km. Škoda jen, že systém vypínání válců nelze vyřadit z provozu. Na druhou stranu si žije svým vlastním životem a nijak neomezuje komfort cestování.

 

Další informace

  • Značka vozu: Audi
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Fiat
05 čec, 2012

www.fiat.cz

Mazda
05 čec, 2012

  www.mazda.cz

Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

You are here:   HomeEkologická autaAudi A3 Cabrio - frajeřinka na kolečkách
: