Citroen C4 - Cactus - samorost s ostny

sobota, 11 leden 2014 00:00

Francouzkské automobilky nám opakovaně dokazují, že experimentů se nebojí. Jinak to není ani s novinkou od Citroenu - C4 Cactus. Do redakčního testu se nám dostal model s 1,2 litrovým benzínovým motorem ve výbavě shine. Cactus na první pohled zaujme dvojbarevným zbarvením, v naší verzi olivová hnědá a běžové vzduchové polštáře tkzv. aurbumpy. Právě tyto airbumpy jsou typické pro C4 Cactus a podle nich také zřejmě dostal své jméno. Fungují jako nárazové zóny proti drobným odřeninám při pohybu ve městě. A fungují opravdu dobře, jsou naprosto bezúdržbové a auto ochrání před odřením třeba nákuopním košíkem, nebo při otevírání dveří vedle zaparkovaného vozu.


Interier se nese také v atypickém duchu. Ve výplni předních dveří jsou místo klasických madel kožená táhla. Palubní deska se nese ve stylu tabletů. Malý tablet před sedadlem řidiče, za volantem a druhý místo klasických ovládacích tlačítek klimatizace, rádia a dalších. Vše se ovládá dotykem tabletu. Včetně nastavení teploty. Vše je však intuitivní a funguje dobře, jen mezi jednotlivými zobrzeními musíte přepínat. S prostorem je na tom Cactus velmi dobře a i zavazadlový prostor je na slušné úrovni.

Pod kapotou 1,2 litorvý atmosferický tříválec s nejvyšším výkonem 82 k a kroutícím momentem 118 Nm, což nejsou žádná úchvatná čísla, ale ve reálu tento motor na pohyb po městě a jeho okolí naprosto stačí. A právě ve městě se Cactus cítí jako ryba ve vodě. Hrubý zvuk tříválce při studeném startu nám malinko vadil, ale po zahřátí se rapidně ztišil. Spotřeba se v našem testu pohybovala okolo 5,5 l/100 km, což na benzínový motor v normálním "pracovním" tempu je dobrá hodnota. Hodnotě výrobce se ale nelze ani přiblížit. Celkově je Cactus moderní městský crossover, který zaujme zejména mladou generaci.Má zajímavá a netradiční řešení, a jistě zaujme atraktivním vnějším vzhledem.

Jakub Spacek

Další informace

  • Značka vozu: Alfa Romeo
  • Model vozu: Lexus IS 300h
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

You are here:   HomeEkologická autaCitroen C4 - Cactus - samorost s ostny
: