Seat Leon Cupra - od každého trochu

úterý, 05 květen 2015 00:00

SEAT s příchodem nového Leona zaznamenal obrovský úspěch. Vzrostla prodejní čísla, začalo se o něm mluvit a lidem se auto líbí.SEAT nabízí Leon Cupra dokonce ve čtyřech možných provedeních. Vybírat lze mezi klasickým pětidveřovým hatchbackem a nebo sportovnější třídveřovou variantou SC, a ve dvou výkonových variantách, slabší 265 koňové a silnější 280 koňové. V České republice mají ale zájemci o Cupru poněkud jednodušší práci při výběru, prodává se tady totiž jediná verze – pětidveřová se silnějším 280 koňovým motorem.Auto funguje neskutečně. Řízení sice díky elektromechanickému posilovači neposkytuje tolik zpětné vazby, ale je progresivní a autu sedí.Motor se díky točivému vysokému momentu sbírá nečekaně nízko a táhne jako zběsilý až k omezovači. Na jeho mohutný zátah není potřeba příliš dlouho čekat. Postrádá sice nějakou výkonnovou špičku, ale zato „tahá“ pořád. Pokud vás zajímá spotřeba paliva, pak vězte, že při běžném zacházení se dá v pohodě udržet do 9 litrů (spíš méně) na 100 kilometrů.

Cupra je v základu hodně vybavené auto a kromě LED světel a dalších podobných lahůdek nabízí v sériové výbavě také třeba adaptivní podvozek DCC, navíc oproti běžným verzím snížený o 25 mm. I s použitím 19″ disků nejde o uskákaný hathcback (to ale neznamená, že Cupra není trvdá!) a většinu nerovností dokáže účinně odfiltrovat.

V interiéru na vás čekají perfektní sedadla s bílými lemy, která jsou nejen atraktivní, ale mají také výborné boční vedení a jsou ideálně vytvarována pro sportovní jízdu. Cítíte se v nich dobře i během delší jízdy. Přehledné a téměř minimalistické řešení přístrojové desky a středového panelu působí velmi čistě, tady by ale možná neškodilo přidat o maličko víc sportovních prvků, i když tu jsou samozřejmě hliníkové pedály a zploštělý kožený volant. Je příjemné, že se nemusíte vzdát 380 litrů objemu zavazadlového prostoru, který je shodný se základním modelem.

Pokud se toužíte seznámit s temperamentním Leonem Cupra, pak si připravte nejméně 669 900 Kč, což je akční cena (s manuální převodovkou). Ve standardu za ni dostanete mimo jiné i LED světlomety vpředu i vzadu, mediasystém s barevným dotykovým displejem 5,8“, čalounění předních sedadel alcantarou nebo multikolizní brzdu. Můžete si ovšem připlatit například za skořepinová přední sedadla (33 000 Kč), navigační systém (22 000 Kč) nebo některou ze speciálních barev laku.

 

 

 

Další informace

  • Značka vozu: Alfa Romeo
  • Model vozu: Lexus IS 300h
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

You are here:   HomeEkologická autaSeat Leon Cupra - od každého trochu
: