Citroen C1 - 1,2 puretech městská štika

úterý, 05 květen 2015 06:55

Céjednička nové generace vypadá na první pohled roztomile. Nebál bych se slov jako je beruška či brouček, takové pojmy totiž vycházely z úst ženského pohlaví potom, co jsem jim vůz namátkově ukázal. Design světel a přední masky je sice trochu zamračený, ale celkově spolu s červeným lakem karoserie jde o miniauto, o kterém snad nikdo neřekne, že je vyloženě ošklivé.

Místa v interiéru je pro kolena a hlavu tak akorát, postavy do výšky 185 cm se vpředu usadí ještě dobře, kdo má nad tuto hranici, bude si muset sedadlo posunout hodně dozadu a v tu chvíli se zadní cestující musí rozloučit téměř s veškerým prostorem pro kolena. Dozadu se pro změnu posadí jen dvě průměrně vzrostlé osoby, které navíc asi překvapí absence stahování oken. Klasický mechanismus zde totiž chybí, místo něj jsou zde "páčky", díky kterým okénka částečně vyklopíte směrem ven. Kdo by tohle vše však vozidlu vyčítal? Je to malé, levné městské auto a budu se znovu opakovat, kdo by vyžadoval „něco víc“, v nabídce výrobce je přehršel větších a lépe vybavených modelů.

Výkon 82 koní je velmi dostačující, a to hlavně vzhledem ke hmotnosti vozu čítající jen 887 Kg. Céjednička se díky tomu proplétá městskou džunglí s nevídanou mrštností a lehkostí. Výborný poloměr otáčení a omezovač rychlosti byly taktéž prvky, které mi proplouvání městem ulehčily. Kdo ale nemá rád město a tu a tam se vydá na cestu mimo něj, ani tam ho C1 nezklame. Je pravdou, že na několika set kilometrové dálniční výlety tenhle prcek není úplně stavěn, ale delší okresní jízdu o délce několika desítek kilometrů zvládne bravurně.

 

Další informace

  • Značka vozu: Alfa Romeo
  • Model vozu: Lexus IS 300h
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Mercedez-benz
05 čec, 2012

www.mercedes.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Mazda
05 čec, 2012

  www.mazda.cz

You are here:   HomeEkologická autaCitroen C1 - 1,2 puretech městská štika
: