Citroen C4 Picasso 1,6 e-HDi - HI TECH v praxi

sobota, 08 únor 2014 00:00
 
Automobilka Citroen vždy šokovala novými technologiemi a designem svých modelů. Model C4 Picasso není vyjímkou a dokázal, že zkloubení elegance, nízké spotřeby a výkonu nemusí být tak těžké.
 
 

Francouzké automobilky již tradičně nabízejí designově pěkně vypadající automobily s moderními technologiemi, a netradičními řešeními. Automobilka Citroen není vyjímkou a po uvedení na trh zcela nové podznačky DS, zavedla doslova designovou revoluci i do řady C3 Picasso a námi testovaného C4 Picasso. Velkoprostorové MPV nabízí dostatek místa pro 5 cestujících. Na první pohled Vás zaujme příd vozu. Zde dominují přední decentně zvolené přední svítilny, které zdá se namají tak velký světelný výkon, opak je ale pravdou, ale o tom později. LED pruh denního svícení, spojený s blikačí je pěkně zapasován do přední kapoty, která přechází do předního nárazníku.

Po usednutí dovnitř vozu Vás Picasso doslova okouzlí vnitřním prostorem a světelností. Velké přední sklo, panoramatická střecha a velké prosklené boční linie auta zaručují dostatečnýý přísun světla a příspívají tak k pasivní bezpečnosti. Sdružené budíky jsou tradičně u Picassa umístěny uprostřed mezi řidičem a spolujezdcem a jsou plně digitální. Co je však nové je multimediální rozhraní a konektivita. Velký display umístěný nahoře, ten můžete měnit k obrazu svému. Můžete měnit grafiku, barvy zobrazení, případně zobrazované informace (palubní počítač, navigace, klimatizace). Vše pracuje rychle a intuitivně. Jedinou menší výhradu máme k navigaci, která byla pomalejší a ne moc intuitivní. Jinak k infotaimentu nemáme větší připomínky.

 


Pro nás nejdůležitějším prvkem k hodnocení byl však tradiční dieselový agragát 1,6 e-HDi, který známe z vozů koncernu PSA již déle. Výkon 85 kW zaručuje dostatečnou agilitu a Citroen udává průměrnou spotřebu 4 l/100 km. Tohoto čísla jsme při našem testu nedosáhli, naše spotřeba byla o 1 litr vyšší, palubní počítač ukázal na konci testu 5,1 l/100 km. Nové Picasso jsme vytáhli na jih Francie, na Rally Monte Carlo, a ve 4 lidech s naloženou foto technikou jsme do Nice dorazili na jednu 55 litrovou nádrž, což je skvělý výkon. Při dálničních rychlostech v Německu, Rakousku a Itálii se spotřeba ustálila na 5,7 l/100 km.


Mikrohybridní systém e-HDi funguje na rozdíl od různých ostatních stop/startů skvěle. Systém vypíná motor již při nézké rychlosti (cca 20 km/h), nechává však v činnosti všechny důležité prvky. (posilovač řízení, ventilaci). Ve městě jsme skoro nepoznali, že systém stop/start ve voze je.

 

C4 Picasso je dobře vypadající rodinné MPV, vybavené novými technologiemi za přijatelnou cenu. Motor 1,6 e-HDi má svělou spotřebu a dostačující výkon.

 

 

Další informace

  • Značka vozu: Citroen
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Mazda
05 čec, 2012

  www.mazda.cz

You are here:   HomeEkologická autaCitroen C4 Picasso 1,6 e-HDi - HI TECH v praxi
: