Ford B-Max 1.0 EcoBoost - jedinec svého druhu

středa, 05 únor 2014 00:00

Technologie EcoBoost, tedy snížení obsahu motoru, doplněné turbodmychadlem a proměnným časováním ventilů, způsobila doslova revoluci ve snižování spotřeby a emisí CO2 u modelů značky Ford. Zážehoví tříválec o objemu 1.0 litru obdržel již mnoho ocenění v oblasti zážehových motorů. K našemu testu jsme si vybrali model B-Max. Rodinné MPV s bočními posuvnými dveřmi a absencí B-sloupku. Vypadá velmi povedeně, a přístup na zadní řadu sedadel a manipulace s nimi je opravdu revoluční a bezproblémová.Motor 1.0 EcoBoost využívá přeplnování turbodmychadlem, proměnného časování sacích i výfukových ventilů a přímého vstřikování paliva, s jejichž pomocí dosahuje působivých výkonů i spotřeby paliva. Točivý moment motoru dosahující hodnoty 170 Nm v rozmezí 1400 až 4500 ot/min se vyrovná parametrům běžným pro moderní vznětové motory. Naše testovaná verze byla vybavena motorem o výkonu 74 kW- 100 k, tedy nejslabší nabízenou variantou. S tímto motorem jsme měli čest už v menší Fiestě a nutno říci, že tam fungoval skvěle. S malou, lehkou Fiestou se s tímto motorem dalo jezdit za 4,5 l/100 km. U modellu B-Max je to však o něco horší. K většímu B-maxu by nám spíše pasovala silnější varianta o výkonu 92kW - 125k. Během našeho testu a po ujetí cca 700 km se spotřeba pohybovala lehce pod hranicí 7 l/100 km, což není až tak skvělá hodnota. Nutno ale říci, že rozpaky ze slabého motoru, kterému občas chyběl výkon, vyvážila ona variabilita interieru. Podvozek a řízení jsou skvělé a na malé rodinné MPV dobře vyladěné.

 Foto: Radek Vavřina

Interier působí velmi příjemně a v nejvyšší specifikaci Tiitanium nechybyí nic, co by jste od malého MPV očekávali. Příjemný volant, sedačky a přístrojová deska působí sladěným dojmem. Pro vyšší postavy je malinko limitující, díky absenci B-sloupku umístění bezpečnostího pásu v sedačce,který se nedá výškově nastavit a malinko překáží v oblasti ramenou. Infotaimentu také nelze nic vytknout, snad jen absence češtiny a horší orientace ve změti tlačítek na středovém panelu.

 

Foto: Radek Vavřina


Model B-Max je velmi povedené auto, technologie bočních dveří s absencí B-sloupku je skvělá volba pro rodinu, kde je potřeba hodně manipulovat třeba s dětskýmiu autosedačkami, slabší verze motoru EcoBoost nám však v B-maxu přišla slabá, vzhledem k menšímu výkonu je potřeba více šlapat na plyn a tím také roste spotřeba, určitě je zajímavější volbou silnější verze EcoBoostu. Tříválec v podání fordu je však rozhodně povedený motor, s absencí charakteristického zvuku tříválcových motorů.

 

 

Další informace

  • Značka vozu: --
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

You are here:   HomeEkologická autaFord B-Max 1.0 EcoBoost - jedinec svého druhu
: