Honda NC 750 X - hodně zábavy za malý peníz

pondělí, 16 červen 2014 17:04

Bývaly doby, kdy motorka byla brána jako ryze ekonomický dopravní prostředek. Osobní auto bylo drahé a provozní náklady vysoké, proto spousta obyvatel volila motorku jako variantu na cestu do zaměatnání a zpět.


Dnes je tomu však jinak a motorka je brána spíše jako módní doplněk a nebo jako zábava na volné letní dny. My jsme se ale při testu zaměřili spíše na ekonomiku provozu. Honda uvedla nový model NC 750 x jako cestovní motorku, která má mít dle údajů výrobce nízké provozní náklady. Spotřeba okolo třech litrů na 100 km se zdá být sci-fi, ale během testu se nám podařilo se k ní přiblížit.


Dvouválec o objemu 750 kubíků o výkonu 40 kW je skvělou variantou pro zákazníky, kteří si chtějí užít volné letní dny projížďkou po oblíbencýh okreskách. Motor má skvělý tah a šestistupňová převodovka je dobře odladěná. Celkově je NCxko velmi pohodlné a ovládání velmi intuitivní. Naš testovací kus byl vybaven systémem ABS a palubním počítačem. Celková spotřeba na konci testu po ujetí cca 500 kilometrů byla dle palubního počítače 3,4 l/100 km. Chcete - li motorku na kochání se pěkným okolím, se kterou si budete moci dovolit i sem tam nějaké to předjetí, pak je NC 750 X skvělá volba.


Nádrž pojme 14 litrů benzínu a při spotřebě okolo 3,5 l/100 km zaručeuje dostatečnou manevrovatelnost. Jediné, co nás při testu malinko překvapilo byl hodně tvrdě nastavený omezovač v 7 000 otáčkách, ale do tohoto spektra jsme se dostali omylem zařazením špatného rychlostního stupně.

Další informace

  • Značka vozu: --
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: ECO auto

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Mercedez-benz
05 čec, 2012

www.mercedes.cz

You are here:   HomeEkologická autaHonda NC 750 X - hodně zábavy za malý peníz
: