85% majitelů Leafa se nevrátí ke spalovacímu motoru

čtvrtek, 09 říjen 2014 00:00

V rámci 85.ročníku Ženevského autosalonu uspořádala automobilka Nissan, konferenci o elektromobiltě. U kulatého stolu se řešili zkušenosti majitelů Leafa, hodnotil se prodej v Evropském kontextu a také se nastínila budoucnost z pohledu Nissanu.

Představila se také upgradovaná verze Leafu s rychlejším dobíjením.

 

Automobilka Nissan prodala v roce 2014 v Evropě 61 000 Leafů. Nejvíce zákazníků je samozřejmě v Norsku, kde díky dotacím se z Leafu stalo na jeden čas nejprodávanější auto vůbec. Dalšími zeměni, kde se Leaf dobře prodává je samozřejmě Německo, Francie a země Beneluxu. V rámci zkvalitnňování služeb a komunikace se zákazníky 85% majitelů Leafa řeklo, že už by se nikdy ke spalovacímu autu nevrátilo. Nissan také představil v Ženevě modifikovanou verzi Leafu- Limited edition, která umožňuje po zakoupení speciálního Voltboxu nabít Leafa z domácí zásuvky za 4 hodiny pomocí 6,6 kW. Tato verze Leafa má také specialně vyvnutá aerodynamická kola. Nissan to s elektromobilitou myslí opravdu vážně také v ČR. Podporuje výstavbu dobíjecích stanic, v rámci své dealerské sítě a také nedávno uvedl na trh elektrickou dodávku e-NV200. Dojezd 170 km, velmi nízké provozní náklady a také variabilita. Nissan se tak stává první globální automobilkou, která nabízí 2 segmenty čistě elektrických vozidel. Leaf a e-NV200.

 

foto Michaela Hanzalíková

U kulatého stolu byla také představena vize automobilky, která jasně že Nissan chce jít i nadále cestou čistě elektrických vozů, žádné složité hybridní systémy. V CŘ díky nezájmu státních organizací zatím neexistuje žádná jasná vize ani podpora elektromobility. Žádné dotace, ani pobídky k nákupu elektrických vozů. Nissan věří, že s uvedení elektrické dodávky se prodej elektrických aut v ČR ještě zvýší a chce dokonce prodejem e-NV200 překonat prodeje Leafu. Aliance Nissan-Renault je tak největším prodejcem elektrických aut v Evropě, je jen škoda, že bratr Leafa - Renault ZOE se v ČR vůbec nenabízí.

 

V Ženevě také byla představena nová platforma akumulace eletkrické energie, kterou Nissan zatím testuje v Španělsku, kdy pomocí chytré sítě je nabitý Leaf schopen dodávat energii zpět do sítě a pomocí chytrého řešení elektroinstalace tak můžete "levnou energii" uchovanou v Leafu použít ve své domácnosti i v době energetické špičky. Podobnou technologii testuje také ČEZ ve Vrchlaví, zatím ovšem je uvedení v praxi v nedohlednu.

 

Jakub Špaček

 

 

Další informace

  • Značka vozu: Nissan
  • Model vozu: Nissan Leaf
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

You are here:   HomeElektromobily85% majitelů Leafa se nevrátí ke spalovacímu motoru
: