Nová Audi R8 - také elektrická verze E-Tron

úterý, 05 květen 2015 00:00

Druhá generace Audi R8 tvoří základ pro další modely. Audi důkladně přepracovalo elektricky poháněný vysokovýkonný sportovní vůz Audi R8 e-tron. Jeho nový evoluční stupeň sází na Audi Space Frame z různých materiálů nového sériového modelu.

 

Nosná struktura byla optimalizována zadním modulem z uhlíkového kompozitu, který zahrnuje také zavazadlový prostor. Stěny zavazadlového prostoru z uhlíkového kompozitu jsou zvlněné. Díky tomu může být při nárazu zezadu pohlceno více energie při nižší hmotnosti.

 

Cílenými úpravami vnějších panelů karoserie a kol byl součinitel aerodynamického odporu vzduchu cx modelu Audi R8 e-tron snížen na 0,28. V oblasti provozních vlastností a dojezdu bylo dosaženo zcela nových dimenzí.

 

Akumulátor ve tvaru písmene T je uložen ve středovém tunelu a za prostorem pro cestující, tedy v optimální poloze. Díky nízkému těžišti pozitivně ovlivňuje dynamiku modelu R8 e-tron. Audi vyrábí vysokonapěťový akumulátor ve vlastní režii. Jeho základem je nově vyvinutá lithium-iontová technologie, která byla poprvé koncipována speciálně pro elektromobily. V porovnání s prvním prototypem vzrostla kapacita akumulátoru z cca 49 kWh na cca 92 kWh. Tohoto pokroku bylo dosaženo, aniž by se změnily rozměry akumulátoru.

 

Díky hustotě energie, která byla zvýšena z 84 Wh/kg na 154 Wh/kg, a několika dalším úpravám konstrukce automobilu se může R8 e-tron pochlubit dojezdem 450 kilometrů místo dosavadních 215 kilometrů. Elektricky poháněný vysokovýkonný sportovní vůz je vybaven systémem CCS (Combined Charging System), který umožňuje nabíjení stejnosměrným i střídavým proudem. Doba nabíjení akumulátoru se tak zkrátila na výrazně méně než dvě hodiny.

 

Výkon je nyní dvakrát 170 kW, maximální točivý moment dvakrát 460 N.m. R8 e-tron 2.0 zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a v akceleraci může pokračovat až k elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 210 km/h, resp. 250 km/h. Vysokou míru rekuperace kinetické energie umožňuje inteligentní systém řízení energetických toků a elektromechanická brzdová soustava. Cíleným rozdělování točivého momentu mezi zadní kola je zajištěna maximální stabilita a dynamika.

 

Audi používá elektricky poháněný vysokovýkonný sportovní vůz v první řadě jako pojízdnou laboratoř k praktickým zkouškám inovativních technických řešení. Zkušenosti získávané s modelem R8 e-tron jsou využívány k vývoji automobilu s charakterem limuzíny. Na přání si mohou zákazníci již od roku 2015 objednávat elektrifikovaný sportovní vůz v nejvyšší manufakturní kvalitě.

Další informace

  • Značka vozu: Audi
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Mercedez-benz
05 čec, 2012

www.mercedes.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Fiat
05 čec, 2012

www.fiat.cz

You are here:   HomeElektromobilyNová Audi R8 - také elektrická verze E-Tron
: