NISSAN LEAF – plus 6kWh ke spokojenosti

sobota, 25 červen 2016 12:33

Elektromobil Nissan Leaf je na trhu již od roku 2010. Za tu dobu si našel spoustu spokojených zákazníků po celém světě. A nutno říci, že v segmentu elektromobilů se jedná o nejprodávanější elektromobil vůbec. A není to náhodou, vznikl totiž od začátku s cílem být tím nejúspěšnějším v tomto segmentu. Nyní přichází na trh inovovaná verze s většími bateriemi – tedy větším dojezdem. Automobilka tento „facelift“ označuje jako Leaf III. generace. Měli jsme možnost otestovat ho a díky zkušenostem s předešlou verzí také porovnat. Předchozí Leaf ,měl kapacitu baterií 24 kWh a teoretický dojezd 199 km. Vlastním s tímto modelem rekord v počtu ujetých kilometrů za 24 hodin, kdy jsme na trase Brno – Bratislava za 24 hodin najeli s Leafem 1281 km.

Nová verze má o 6 kWh větší kapacitu baterií a nutno říci, že je to znát. Teoretický dojezd nyní činí 250 km a v praxi se tomuto dojezdu lze s minimální námahou přiblížit. Pod podlahou Leafu nadále zůstává lithium-iontová baterie, která má stejné rozměry jako dosud. Jak se tedy podařilo navýšit její kapacitu? Technici přepracovali její vnitřní konstrukci, když pomocí změny uspořádání jednotlivých článků navýšili energetickou hustotu akumulátoru.

Výkon vpředu uloženého elektromotoru se nijak neměnil, činí 80 kW, točivý moment pak vrcholí hodnotou 254 N.m.Jízdně zůstává Leaf shodný jako dosud. V rámci vylepšení „třetí“ generace Leafu se zde objevilo modernější provedení multimediálního systému NissanConnect EV. Ten dostal upravenou telematiku, funkci sledování polohy auta, nebo digitální rádio. Systém je vcelku intuitivní a navíc komunikuje v češtině. Jinak interie Leafu zůstal beze změn.

Nissan se ale v nabídce rozhodl ponechat i stávající variantu Leafu s 24 kWh. Nissan Leaf je nově nabízen ve třech stupních výbavy, které nahradily dosavadní jedinou variantu. Zájemci o silnější baterie musí sáhnout po dvou vyšších verzích (Acenta a Techna). Zajemci o elektromobilitu má Nissan určitě co nabídnout. V nabídce jsou tedy 2 verze Leafu a také užitkový model E-NV 200. Z mého pohledu se jedná o zajímavou alternativu v poměru cena – provozní náklady a se silnějšími bateriemi i použitelnosti. Otázkou zůstává, kdy Nissan představí zcela novou verzi Leafu, která bude kromě větších baterií také nabízet modernizovaný design.

 

Jakub Špaček

 

 

 

Další informace

  • Značka vozu: Nissan
  • Model vozu: Nissan Leaf
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

You are here:   HomeElektromobilyNISSAN LEAF – plus 6kWh ke spokojenosti
: