Tesla model S exkluzivní test- maximální voltáž

středa, 20 listopad 2013 00:00

Americké ministerstvo energetiky tvrdí, že to s elektromobily nevypadá růžově. V roce2040 bude prý jejich podíl na světovém trhu větší pouze o několik procent. Automobilka Tesla Motors je však jiného názoru a se svým modelem S způsobila revoluciv prodejích osobních vozů v několika zemích Evropy
 
Celý test vysílaný v autosalonu na TV prima můžete vidět zde
 

https://www.youtube.com/watch?v=t2ZUIva_vDw
 
 
 

Tesla Motors vstoupila na trh s modelem Roadster v roce 2008. Elektromobil s dojezdem přes 300 km si tehdy dokázal představit jen málokdo. Když o čtyři roky později přišel model S, znamenal doslova revoluci v automobilové dopravě v USA.

Nyní přichází i do Evropy, kde se uchází o titul auta roku a kde už třeba v Norsku patří k nejprodávanějším vozům celkově. Pětidveřová karoserie typu fastback je pětimístná, za příplatek lze pořídit dvě sedadla pro děti, umístěná v zadním zavazadlovém prostoru. Kde konveční vozy mají spalovací motor, je další prostor, takže celkem model S nabízí úctyhodných 894 l a se sklopenými zadními sedadly 1795 l. Esko je vyráběno ve třech verzích s různými motory a akumulátory. Nejlépe vybavené provedení disponuje lithioiontovými bateriemi s kapacitou 85 kWh (třeba Nissan Leaf má 24 kWh) a elektromotorem o výkonu 416 k (310 kW). Na stovku zrychlí za 4,3 s a dosahuje maximální rychlosti 210 km/h. Vůz váží 2100 kg a jeho těžiště je umístěné přesně uprostřed. Výškově nastavitelný podvozek je tužší a řízení velmi přesné, s velkou zpětnou vazbou. V okolí Mnichova a Salzburku jsme s teslou najezdili 900 km s průměrnou spotřebou 23 kWh/100 km, což v přepočtu odpovídá asi 2,3 l paliva na 100 km. Majitel vozu ušetří i na servisu, ten se totiž dělá díky neustálému připojení vozu online, odpadají i náklady na údržbu spalovacího motoru. Síť veřejných dobíjecích stanic je v Německu a v Rakousku velmi rozšířená. Automobilka Tesla navíc v Evropě uvádí do provozu síť rychlodobíječek, které vůz dobijí z prázdné kapacity baterií do 80 % za necelých 30 minut. A co je důležité, doživotně zdarma. Tesla buduje první „electric highway”, jež rychlodobíječkami propojí Amsterdam s Mnichovem. Do konce roku 2014 mají být takto pokryty všechny páteřní sítě západní Evropy.

Další informace

  • Značka vozu: Tesla
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Elektromobil

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

You are here:   HomeElektromobilyTesla model S exkluzivní test- maximální voltáž
: