Toyota Prius+ s novou, větší tváří

středa, 17 červen 2015 00:00

Zdá se, že cíl, který si dala automobilka Toyota, že do roku 2015 rozšíří svojí nabídku hybridních modelů na celkem 10 modelů, splní. Po faceliftu klasického Priuse a nyní již i oznámení zcela nového,  uvedla automobilka na trh také 7-místnou verzi s názvem Prius+

 

Znaménko + znamená, že Prius+ odveze až 7 cestujících a jedná se tak vlastně o první hybridní MPV na trhu. Oproti klasickému Priusu je o 135 mm delší, 30 mm širší, a 85mm vyšší. Je také o 125 kg těžší. Díky použití lehčích a kompaktnějších li-on  akumulátorů (dříve NiMh) a přesunu baterií ze zavazadlového prostoru do boxu pod mezi přední sedadla se z Priusu+ stalo opravdové MPV bez omezení zavazadlového prostoru. Třetí řadu výklopných sedaček vyklopíte jednoduše z podlahy a díky pousvným sedadlům druhé řady je na ně i relativně pohodlný přístup. Vpředu je Prius+ více podobný klasickému Pruiusu s tím rozdílem, že zde je bateriový box, který zároveň tvoří loketní opěrku a je v něm umístěn držák na kávu.

 

Prius + dostal také nové multimediální rozhraní Toyota Touch s dotykovým monitorem, které slouží k ovládání navigace, audiosystému, palubního počítače a nastavení vozu. Jeho ovládání je intuitivní, stejně jako se nám líbílo ovládání klimatizace. Pomocí multifunkčního volatnu lze nastavovat teplotu také přímo tlačítkem na volantu, což bylo příjemné zpestření. Dostatek odkládacích přihrádek, praktický je odkládací prostor pod palubní deskou. Středová konzole není přímo s palubní deskou spojena a tak zde vznikl praktický odkládací prostor.

 

Výbava námi testovaného vozu ve výbavě Comfort je velmi rozsáhlá. Head Up display, navigace, systém Toyota touch, tempomat, bezklíčové odemykání vozu a startování, polokožené čalounění, vyhřívané sedadla dešťový a světelný senzor a efektní led diody denního svícenní.

 

Prius+ převzal pohonné ústrojí od klasického Priusu, tedy zážehový 4válec o objemu 1,8 litru p výkonu 73 kW a elektromotor o výkonu 60 kW připojený přes planetovou převodovku e-CVT. Vzhledem ke svému předurčení jako rodinné MPV nečekejte žádné sportovní ambice, zrychlení z 0-100 km/h za 11,3 není nijak závratné, ale užitná hodnota tohoto vozu tkví úplně někde jinde, ve své praktičnosti. V typickém městském provozu a v ranních zácpách Vás pak Prius + dokáže odměnit spotřebou pod 5l/100 km, což je příjemná hodnota na takto velké auto. Během našeho testu jsme jezdili za necelých 6 l/100 km s kombinací město, okresky, dálnice.

 

Prius + je určitě komfortnější jako klasický Prius, velké plus, že se u Toyoty hybridní technologie nepromítá až tak zásadně do ceny vozu a funguje opravdu skvěle, žádné cukání ani nepředvidatelné výjevy převodovky, či motoru. Pokud máte rodinu a většina Vašich cest tvoří cesty po městě a občas vyjedete s rodinou na výlet, je Prius + dobrá volba.

 

 

 

 

Další informace

  • Značka vozu: Toyota
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Toyota
05 čec, 2012

www.toyota.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Fiat
05 čec, 2012

www.fiat.cz

You are here:   HomeHybridyToyota Prius+ s novou, větší tváří
: