Lexus NX 200t - kde hybrid nestačí

čtvrtek, 25 červen 2015 00:00

Oznčení NX ukrývá spojení Nimble Crossove, což v překladu znamená svižný crossover. Pod kapotou se ukrývá zcela nový benzínový čtyřválec o objemu 2,0 l a pozor s turbem a bez elektromotoru.

 

Jedná se o vůbec první lexus s turbem. Nové NXko už na první pohled vypadá velmi agresivně, agresivní křivky a line doslova vybízejí k dynamické jizdě. Kombinace značky Lexus a sportovního střih tak slibuje zajímavou kombinaci. Od prvního pohledu jsou znát kvalitní materiály a zpracování. Velkou pochvalu si určitě zaslouží světlomety jak vpředu, tak vzadu. LED diody denního svícenní mají velmi neobvyklý tvar a NX tak poznáte již na dálku. Ten pravý luxus však najdeme uvnitř. Velmi pohodlá kožená sedadla neunaví ani po dlouhé cestě. Výborná ergonomie ovládacích prvků, navigační systém, a ovládání klimatizace přesně tam, kde mají být.

 

Ostře řezaná středová konzole reflektuje vzhled čelní masky, přičemž ve vyšších výbavách jste ze všech stran obklopeni jemným koženým čalouněním a ušlechtilým dřevem. Navíc tu máme finesy, které zejména mladistvé více než potěší. V prvé řadě je to bezdrátové dobíjení mobilních telefonů ve středové loketní opěrce, kde stačí přístroj jen položit.Dále tu máme připojení k internetu, které vám i za jízdy poskytne takovou rychlost, jaký by crossoveru mohl závidět leckterý pětihvězdičkový hotel. Jisté to bude dáno i kvalitou dostupného připojení v místě aktuálního výskytu, přesto - pokud jedním z vašich požadavků na nový vůz je, aby uměl fungovat i jako mobilní kancelář, pak máte velkou šanci být spokojeni. Stejně tak vás potěší boční vedení sedadel i jimi nabízený komfort. Klobouk musím sejmout hlavně vzadu, kde jsem měl dostatek prostoru zejména pro kolena.

Motor nedostal do vínku pouze přímé vstřikování paliva nebo turbodmychadlo typu Twin Scroll, ale rovněž kryt hlavy válců, sací kanály a potrubí vyrobené ze syntetické pryskyřice. Díky tomu váží pouhých 160 kg, což se při absenci baterií podílí vůči hybridní verzi NX 300h na celkové hmotnosti nižší o padesát kilo.

Objem 2,0 litru výkon 175 kW a pohon 4x4 jsou hodnoty které mluví za vše. Lexus NX se nejlépe cítí na dálnici, ale kvalitu odvedené práce podvozkových inženýrů odhalí až zakroucené okresní silničky. Na jízdních vlastnostech se pozitivně podepisuje i lehký motor na přední nápravě. Dokud jedete „na půl plynu“, vše funguje báječně, nedostatky – pomalá převodovka, slabší brzdy, limity pneumatik se projeví v momentu, když začnete vůz ždímat.

Jedinou volbou je pak šestistupňový automat, řadí výborně a dle jednotlivých jízdních režimů umí také sportovnější střich. Na výběr máte normál, sport a sport+, přičemž v tom posledně jmenovaném ma NX opravdu sportovní šmrnc. Je až fascinující jak i v ostrém režimu umí být auto komfortní a přitom velmi zábavné, podvozek je díky nižží hmotnosti velmi komfortní . Pokud tedy cestujete na dalekou cestu je auto velmi pohodlné, pokud si chcete užít sportovnější jízdu je i velmi zábavné a upřímně hyrid nám zde vůbec nechyběl při klidné jízdě jsme s autem jezdili za necelých 7 l/100 km a to je velmi dobrá hodnota.

Další informace

  • Značka vozu: Lexus
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Toyota
05 čec, 2012

www.toyota.cz

Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

You are here:   HomeHybridyLexus NX 200t - kde hybrid nestačí
: