Toyota auris hybrid – kde je hybrid doma

čtvrtek, 10 prosinec 2015 13:38

Při stavbě nového Aurisu Toyota zvolila ekonomický kompromis. Na existující platformě vystavěla auto s novým designem a hlavně o 55 mm nižší karoserií. Díky tomu se zlepšila aerodynamika a těžiště se k vozovce přiblížilo o 40 mm. Bez nutnosti vymýšlet novou konstrukci vzniklo ovladatelnější auto, které si může dovolit měkčí naladění podvozku. I když zrovna toto platí u hybridu jen částečně.

 

Toyota má s novým hybridem velké ambice. Věří, že alternativní pohon bude představovat třetinu všech prodaných Aurisů, a v létě tomu pomůže i hybridem s karoserií kombi.

Objem palivové nádrže je 45 litrů, objem zavazadlového prostoru úctyhodných 600 litrů. Po sklopení zadních sedaček vzroste na 1658 litrů. Na nedostatek prostoru si u tohoto auta skutečně nelze stěžovat.

Pohonné ústrojí je na první pohled stále beze změn. Kombinuje benzinovou osmnáctistovku se dvěma elektromotory a dohromady ze sebe vydá 100 kW, sílu tří motorů dělí planetová převodovka e-CVT. Toyota ale provedla optimalizaci a zejména zlepšila práci převodovky. Ta se v pásmu eco snaží držet spalovací motor v co nejnižších otáčkách a teprve v zóně, kde ekonoměr ukazuje power „ulítávají“ otáčky do hlučných výšin. Dohromady to znamená výrazně zlepšení akustického komfortu a jedinou výhradu – při jízdě do kopce nebo při rychlejším výjezdu ze semaforů stejně musíte hybrid vyhnat do režimu power.

Jednou z hlavních novinek jsou nové sdružené LED světlomety, jejichž součástí jsou i LED světla pro denní svícení. Spodní část masky chladiče pod výraznějším předním nárazníkem nyní probíhá napříč celou šířkou vozidla.

Změny nastaly také v interiéru, který nám přišel výrazně propracovanější po materiálové i designové stránce a celkově se nám zamlouval o něco víc než u původní verze. Zlepšení se dočkal i dotykově ovládaný displej, jehož odezva konečně lépe odpovídá dnešní době.

Toyota Auris hybrid ale sází hlavně na efektivitu a šetrnost k životnímu prostředí. Takže má papírovou spotřebu 3,9 litru benzínu ve všech režimech, z což dáváme rozhodně palec nahoru.

Auto jsme testovali ve výbavě Executive, kde cena začíná na 599 900 Kč. Pro zajímavost, nejlevnější verzi ve výbavě Lite lze koupit za 524 900 Kč. Nejlevnější nehybridní verze s motorem 1,33l Dual VVT-i, výkonem 73 kW a šestistupňovou manuální převodovkou stojí 390 900 Kč.

 

Marcel Vávra

 

Další informace

  • Značka vozu: Toyota
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Volkswagen
05 čec, 2012

 www.volkswagen.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Toyota
05 čec, 2012

www.toyota.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

You are here:   HomeHybridyToyota auris hybrid – kde je hybrid doma
: