DS 5 hybrid – Fantomas by se divil

čtvrtek, 10 prosinec 2015 14:01

Současný zástupce nejvyšší modelové řady DS svým designem vypadá, jako by právě sjel z některého světového výstaviště. Námi testovaná verze navíc byla v provedení Hybrid4, což z něj alespoň papírově dělá výkonný a přitom velice úsporný automobil. To je ovšem pouze teorie. Hybridní systém koncernu PSA, používá jí také Peugeot v modelu 508 RXH je specifická v tom, že oba pohonné systému fungují nezávisle na sobě, to znamená, že elektromotor uložený v zadní části vozu pohání zadní nápravu a naftový diesel o objemu 2.0 litu pohání přední kola. DS5 tak v jistých okamžicích může být předokolka, zadokolka, nebo i čtyřkolka. To vše zaleží na stavu baterií, které se dobíjí ze spalovacího motoru. Řidič má pak prostřednictvím voliče na středovém panelu možnost volit jízdní režimy. Auto- elektronika vše řídí sama. ZEV – tedy jízda čisté na elektřinu. 4x4 tedy oba motory zároveň, nebo SPORT. Aby vše probíhalo plynule je vůz osazen robotickou automatickou převodovkou, která má ale své neduhy. Každé přeřazení neprobíhá úplně hladce. Naopak v automatickém režimu vůbec řidič nepozná, kromě informací z informačního panelu, kdy vůz pohání elektromotor, a kdy naftové HDíčko


Všechny modelové řady značky DS se vyznačují nevšedním designem, a neotřelými nápady a technologiemi. DS5 není výjimkou. DS5 je nádherné nadčasové auto jak exteriérem, tak také v interiéru. Luxusní chromové doplňky z něj dělají skoro premiovku a v interieru se cíttíte jako doma v obýváku. Luxusní kůže, dostatek prostoru, DS5 Vás doslova obklopí. Celkové zpracování materiálů je na výborné úrovni, nikde nic nevrže, neklepe a vše drží tak, jak má. Ani velké výmoly či dlažba nedokázaly ve voze nic rozklepat. Pro větší komfort z jízdy testovaná varianta disponovala vrstveným čelním oknem a také vrstvenými bočními okénky, která izolovala hluk z venku. Posádka se tak může normálně bavit, a to i při vyšších dálničních rychlostech.


Ano, je pravda, že vůz stojí v té nejlepší výbavě přes 1 milion Kč, ovšem za tuto cenu dostane pořádnou porci výbavy, exkluzivity, ale hlavně vybočíte z masové řady koncernových.

 

Karel ChržDalší informace

  • Značka vozu: --
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

Mercedez-benz
05 čec, 2012

www.mercedes.cz

You are here:   HomeHybridyDS 5 hybrid – Fantomas by se divil
: