Audi Q7 e-tron - elektrizující preciznost

pondělí, 05 únor 2018 00:00

Automobilka Audi v poslední době uvedla na trh několik modelů s přáídavkem Tron. Audi A3 g-tron, tedy model spalující zemní plyn, nebo chcete-li CNG, a verzi Audi A3 e-tron tedy plug in hybrid. Nyní přichází tato verze také v modelu Q7.

Pár informací k technice. Kombinace třílitrového šestiválcového TDI a elektromotoru dává systémový výkon 275 kW a masivních 700 N.m přenáší osmistupňová skříň Tiptronic na všechna kola pohonem Quattro. Diesel sám o sobě poskytuje 190 kW a mohutných 600 N.m, elektrická jednotka pak 94 kW a 350 N.m.Čistě na elektřinu zvládne 56 kilometrů, motor napájejí lithium-iontové články s kapacitou 17,3 kWh, je jich celkem 168. Spotřeba nafty má být dle oficiálních údajů autmobilky 1,7 l/100 km. Což je samozřejmě teorie, nicméně za jistých podmínek se k této hodnotě dá přiblížit. Vzhledem k tomu, že se jedná o plug in hybrid hodně záleží na tom, jak moc budete dobíjet své akumulátory, pal samozřejmě spotřba nafty klesá. Pokud ale budete jezdit v režimu Hybrid, bez nabytých baterií, bude spotřeba spoupat rapidně vzhůru s chutí naftového 6-ti válce. Hodnota se pak bude pohybvoat okolo 9 l/100km. Zavazadelník hybridní Q7 pojme v pětimístném uspořádání 890 l,  zadní víko vždy zvedají elektromotory. Novinkou hybridního modelu je speciální termální řídicí jednotka zahrnující tepelnou pumpu, která zachycuje teplo produkované elektrickými komponenty pohonného ústrojí. To je následně využito při ohřevu interiéru, oproti konvenčním systémům tedy dochází k úspoře energie a tím k prodloužení elektrického dojezdu.

 

Tato verze jezdí na devatenáctipalcových kolech. Luxus na palubě také zůstal včetně nové verze informačního systému MMI s touchpadem, hlasovým ovládáním, navigace pracující s reálnými a aktuálními informacemi, virtuálního kokpitu s konfigurovatelnými digitálními přístroji a příplatkového vzduchového podvozku. Rovněž adaptivní tempomat, který pomáhá řidiči v kolonách a zatáčkovitých úsecích do 65 km/h. Klasický systém Drive Select se sedmičkou režimů nastavení plynového pedálu. K dispozici je mimo jiné režim Comfort, Dynamic a Offroad . Každý z režimů upravuje odezvu na plnový pedál, nastavení vzduchového podvozku a také ovlivňuje nastavení kontroly trakce. Zde se dostávám k zásadnímu bodu, proč jsme s tímto autem tak pobavili. Elektronický stabilizace má 2 režimy. ESC sport a ESC off, dá se tedy úplně vypnout v jakkémkoliv jízdním režimu.  Pro občasné výlety mimo asfalt má elektronická stabilizace kromě asistentu sjíždění prudkých kopců i off-road mód, kdy se zobrazují také aktuální nájezodvé úhly.Armáda elektronických pomocníků obsahuje kromě obvyklých brzdových asistentů rovněž hlídač přívěsu,

 

Samozřejmostí je přístup na internet, propojení mobilů včetně možnosti jejich nabíjení, head-up displej,  vyhřívaná a ochlazovaná sedadla s masážní funkcí... U sedadel se malinko zastavím, protože jsou opravdu skvělá. Nabízí spoustu možností nastavení včetně dofukování bočic a několik masážních funkci.

 

 

Ondřej Pokorný

 

Další informace

  • Značka vozu: Audi
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

BMW
05 čec, 2012

 www.bmw.cz

You are here:   HomeHybridyAudi Q7 e-tron - elektrizující preciznost
: