Lexus IS 300 h - expres Šinkanzen

pondělí, 19 květen 2014 00:00

Již třetí generace Lexusu IS s označením IS 300h byla představena v lednu 2013 na autosalonu v Detroitu. Kromě designových změn, nastala velká revoluce v pohonných jednotkách, kdy doposud používaný 6-ti válec o objemu 2,5 litru nahradil čtyřválec o stejném objemu. Důvod? Nižší spotřeba paliva a stejný výkon. V praxi jsme chtěli nižší spotřebu vyzkoušet a proto jsme nové ISo výtáhli na autosalon do Ženevy. A spotřeba? Překvapila.

Srdcem nového ISa je čtyřválec o objemu 2,5 litru o výkonu 181 k a s ním pracující elektromotor o výkonu 143 k. Kombinovaný výkon vykazuje tento hybrid

223 k. Převodovka E-CVT pohání zadní kola, a nutno říci, že pracuje opravdu skvěle. Při delším cestování jak po městě, tak i na dalekých cestách nepoznáte, že sedíte v hybridu.

 

Náše testovaná verze byla vybavena paketem F-Sport, který dodává modelu opravdu sportovní střih. Jiná je přední maska, sportovní kola a hlavně vybavení v interieru. Lexus IS nabízí 3 jízdní režimy, režim ECO, NORMAL a SPORT. V režimu ECO lze dosáhnout udávané spotřeby 4,3 l/100 km. Naše spotřeba při cestě po dálnici po ujetí cca 2 000 km se ustálila na 5,9 km. Nutno ale říci, že 90% cesty bylo po dálnici a jeli jsme v plném obsazení. Velmi slušné číslo. Pokud ale vůz přepnete do režimu SPORT, zapomente na nízkou spotřebu. Okamžitě Vás bude katapultovat oněch 223 koňských sil. Změní se odezva na plyn, změní se dokonce i kaplička přístrojů, kde se ukáže otáčkoměr a virtuální převody. Velmi efektní změna.

 

Interier působí velmi luxusně, výborné jsou sedačky, které mají výborné boční vedení. Luxusní je také výbava, aparatura se systmem 5.1 dolby, hlídání mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách, na přání také adaptabilní tempomat. Dílenské zpracování je opravdu precizní a použité materiály velmi příjemné. Chybí však odkládací prostory uvnitř kabiny. zavazadlový prostor je průměrný, baterie u hybridní verze zabírají cca 20 litrů oproti nehybridní verzi. Příjemně nás překvapila spotřeba 5,9 l/100 km benzínu. Kultivovaný chod motoru a plynulé přepínání mezi benzínovým a elektrickým pohonem. Výborná jsou také kompletně LEDková světla, které v noci svítí velmi příjemně. Závěrem lze říci, že za poměrně vyšší cenu dostanete opravdu premiové auto s dostatkem výkonu a skvělým zpracováním.

 

Další informace

  • Značka vozu: Lexus
  • Model vozu: Lexus IS 300h
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Alfa romeo
05 čec, 2012

    www.alfaromeo.cz

Chevrolet
05 čec, 2012

   www.chevrolet.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

You are here:   HomeHybridyLexus IS 300 h - expres Šinkanzen
: