LEXUS GS 300h - downsizingový hybrid

pondělí, 14 červenec 2014 10:45

Tak jako všechny světové automobilky, také Lexus sází na downsizing. Před několika málo lety bylo absolutně nepředstavitelné pořídit si Lexus s čtyčválcovým motorem. Nyní Lexus nabízí v modelu GS čtyřválcový motor o objemu 2494 ccm, který ve spojení ś elektromoterm dává výkon 223 k. Vše funguje skvěle, Lexus jen potvrdil, že je ve vývoji hybridních pohonu nejdále. NA týden jsme měli možnost otestovat tento luxusní sedan. Čtyřválec se projevuje velmi kultivovaným chodem a převodovka E-CVT funguje báječně. Nikl Metal hybridové baterie umožňují v čistě elektrickém režimu bez emisí CO2 ujet cca 3 kilometry. Nejvíce však využijete hybridního pohonu v městském provozu, kde se GS chová jako ryba ve vodě. Rozjezdy jsou plynulé, bez cukání.

Samožřejmostí, tak jako u všech automobilů Lexus je maximální pohodlí a maximální výbava. V našem testovaném modelu nechyběl adaptabilní tempomat, systém pro noční vidění, který ve spojení s full LED osvětlením usnadňuje jízdu v noci. A podvozek? I přesto, že díky bateriím je Lexus o něco málo těžší, má vyvážené těžíště a skvěle filtruje nerovnosti. Na výběr máte 4 jízndní režímy, eco, normal, sport a sport plus. Mění se odezva na plynový pedál, nastavení tlumičů a také posilovač řízení.

Při našem testu jsme jezdili převážně v režimu ECO a výsledná spotřeba 6,9 l/100 km nás velmi příjemně překvapila. GSo je ideální volba na dlouhé přesuny, ale díky hybridnímu systému se neztratí ani v městském provozu.

Josef Hlubůček

Další informace

  • Značka vozu: Lexus
  • Model vozu: --
  • Druh pohonu: Hybrid

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

  • Oblíbené články
  • Katalog značek
Ford
05 čec, 2012

 www.ford.cz

Mitsubishi
05 čec, 2012

 www.mitsubishi.cz

Citroen
05 čec, 2012

 www.citroen.cz

Audi
05 čec, 2012

www.audi.cz

You are here:   HomeHybridyLEXUS GS 300h - downsizingový hybrid
: